Deľba spoločnosti

Autor: Peter Švider | 21.2.2014 o 12:43 | (upravené 21.2.2014 o 13:15) Karma článku: 10,10 | Prečítané:  13681x

Nielen v poslednej dobe, ale takmer od začiatku nástupu vlády Róberta Fica, sa objavujú reči o akejsi polarizácií, či deľbe spoločnosti na zástancov a odporcov súčasného smerovania krajiny, a teda zároveň aj zástancov a odporcov vedenia nášho štátu.

Je nepochybné, že v každej spoločnosti sa vyskytujú rôzne, protichodné, odlišné názory na situácie, skutočnosti a pod. Takýto stav je však potrebné považovať a nazerať naň, ako na stav normálny. Je to prirodzená vlastnosť ľudí, aby mali názor (či už vlastný alebo sprostredkovaný) a vedeli ho vyjadriť, a to nie len vo voľbách prostredníctvom prejavenia vôle.

Vrátim sa však k súčasnej politickej scéne, ktorá sa odohráva v našom dejisku. Neustále reči o rozdeľovaní spoločnosti na anti a pro FICOvskú sú už dosť unavujúce a značne nie korešpondujúce so skutočnosťou s prihliadnutím na volebné výsledky, a o preferenčne odovzdaných hlasoch nehovoriac.

Na tieto chýry sa pozerám skôr skrz inej skutočnosti, ktorú mnohí z nás prehliadajú, a síce "trieštenie" pravice. Naša spoločnosť a politická scéna ani z ďaleka nie je polarizovaná, ako sa to snažia mnohí prezentovať. Naša politická scéna je rozdelená na jednotnú lavicu a roztrieštenú pravicu, a to nie len s prihliadnutím na skutočnosť o neschopnosti postaviť jedného silného a poriadného prezidentského kandidáta, ktorý by podľa "odborníkov" z prehľadom mal šancu na úspech.

Druhý pohľad na vzniknutú situáciu preukazuje skutočnosť, že Róbert Fico nerozdeľuje spoločnosť, ale práve naopak, spája ju a to vytvorením silného ľavicového zázemia, s možnosťou prijímania a uplatňovania rozhodnutí, čo však pri tak roztrieštenej pravici niekdy nebude možné. Záverom teda nechcem prejudikovať, ale takéto predpoklady majú oporu v ľuďoch a následnom získaním postu hlavy štátu. Je priam až smiešne, ako časti pravice sa snažia presadiť vlastného kandidáta s naivným výledkom, naproti tomu aby začali robiť poriadnu politiku a ponúkli tak ľuďom niečo, čo by u nich vyvolalo podporu. Voľbe zdar.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?