Deľba spoločnosti

Autor: Peter Švider | 21.2.2014 o 12:43 | (upravené 21.2.2014 o 13:15) Karma článku: 10,10 | Prečítané:  13684x

Nielen v poslednej dobe, ale takmer od začiatku nástupu vlády Róberta Fica, sa objavujú reči o akejsi polarizácií, či deľbe spoločnosti na zástancov a odporcov súčasného smerovania krajiny, a teda zároveň aj zástancov a odporcov vedenia nášho štátu.

Je nepochybné, že v každej spoločnosti sa vyskytujú rôzne, protichodné, odlišné názory na situácie, skutočnosti a pod. Takýto stav je však potrebné považovať a nazerať naň, ako na stav normálny. Je to prirodzená vlastnosť ľudí, aby mali názor (či už vlastný alebo sprostredkovaný) a vedeli ho vyjadriť, a to nie len vo voľbách prostredníctvom prejavenia vôle.

Vrátim sa však k súčasnej politickej scéne, ktorá sa odohráva v našom dejisku. Neustále reči o rozdeľovaní spoločnosti na anti a pro FICOvskú sú už dosť unavujúce a značne nie korešpondujúce so skutočnosťou s prihliadnutím na volebné výsledky, a o preferenčne odovzdaných hlasoch nehovoriac.

Na tieto chýry sa pozerám skôr skrz inej skutočnosti, ktorú mnohí z nás prehliadajú, a síce "trieštenie" pravice. Naša spoločnosť a politická scéna ani z ďaleka nie je polarizovaná, ako sa to snažia mnohí prezentovať. Naša politická scéna je rozdelená na jednotnú lavicu a roztrieštenú pravicu, a to nie len s prihliadnutím na skutočnosť o neschopnosti postaviť jedného silného a poriadného prezidentského kandidáta, ktorý by podľa "odborníkov" z prehľadom mal šancu na úspech.

Druhý pohľad na vzniknutú situáciu preukazuje skutočnosť, že Róbert Fico nerozdeľuje spoločnosť, ale práve naopak, spája ju a to vytvorením silného ľavicového zázemia, s možnosťou prijímania a uplatňovania rozhodnutí, čo však pri tak roztrieštenej pravici niekdy nebude možné. Záverom teda nechcem prejudikovať, ale takéto predpoklady majú oporu v ľuďoch a následnom získaním postu hlavy štátu. Je priam až smiešne, ako časti pravice sa snažia presadiť vlastného kandidáta s naivným výledkom, naproti tomu aby začali robiť poriadnu politiku a ponúkli tak ľuďom niečo, čo by u nich vyvolalo podporu. Voľbe zdar.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?